پرورش گل نسترنکارآفرینی

طرح توجیهی پرورش گل نسترن pdf 98+آموزش 0 تا 100

طرح توجیهی گل نسترن

بررسی طرح توجیهی پرورش گل نسترن در سال ۹۸ با دو فرمت pdf , doc.آموزش ۰ تا ۱۰۰ کاشت تا برداشت گل نسترن را از دست ندهید.

طرح توجیهی کاشت و پرورش گل نسترن و آموزش ۰ تا ۱۰۰ این گل را هم اکنون دانلود و مطالعه کنید.

بوته گل نسترن یک نوع رز وحشی با تنوع رنگ قرمز، زرد و سفید است. این گل در ۹۰ درصد شرایط اقلیمی کشورمان ایران قابل کشت است.

گل نسترن تر و میوه گل نسترن مشتریان زیادی در داخل و خارج از کشور دارد.

توصیه ما این است که بوته های نسترن را یکبار بکارید و یک عمر درآمد داشته باشید.

درآمد پرورش گل نسترن از سال سوم کاشت شروع و تا چندین سال(۲۵ سال) ادامه دارد.

نیاز آبی گل نسترن هر ۷ الی ۱۰ روز یکبار که بستگی به فصل و منطقه کاشت آن دارد.

زمان کاشت گل نسترن رونده فصل پاییز است و در ادامه نحوه تکثیر گل نسترن سفید را آموزش خواهیم داد.

سوال این است؛ برای پرورش گل نسترن از کجا شروع کنیم؟ 

با ما همراه باشید…

طرح توجیهی پرورش گل نسترن + آموزش کاشت تا برداشت

پرورش گل نسترن در تلوزیون معرفی شد+فیلم

آیا کاشت و پرورش گل نسترن توجیه اقتصادی دارد؟

جواب: بله.
خریدار برای گل و میوه نسترن در خارج و داخل کشور وجود دارد و با توجه به هزینه های کاشت تا برداشت و درآمدهای حاصل از فروش می توان از این کسب و کار درآمد خوبی را انتظار داشت.

بهترین جا برای پرورش و کاشت گل نسترن کجاست؟

گل نسترن تقریبا با تمامی شرایط آب و هوایی ایران سازگاری دارد. از شمال گرفته تا جنوب و شرق و غرب امکان کاشت و بهره برداری وجود دارد.

میزان سرمایه برای کاشت گل نسترن در یک هکتار چقدر است؟

برای کاشت و پرورش گل نرگس در یک هکتار حدود ۵۰ میلیون تومان سرمایه ثابت و ۲۰ میلیون تومان سرمایه در گردش مورد نیاز است.

محتویات طرح توجیهی پرورش گل نسترن

طرح توجیهی پرورش گل نسترن چه عواملی را بررسی می کند؟

در طرح توجیهی پرورش(کاشت) گل نسترن عواملی همچون؛ معرفی محصول، نحوه کاشت و نگهداری، سرمایه مورد نیاز، قیمت فروش، میزان درآمد و سود، هزینه بذر، هزینه کود، هزینه خرید بذر و قلمه، هزینه کاشت توسط کارگران، هزینه های برداشت توسط کارگران، هزینه آبیاری، هزینه دفع آفات و … در قالب اعداد و ارقام و توضیحات کافی و با شاخص های نقطه سربسر فروش، تعداد سالهای برگشت سرمایه، جریانات نقدی(سود خالص) سالانه محاسبه شده است.

طرح توجیهی پرورش گل نسترن

درآمد یک هکتار گل نسترن

درآمد و سود حاصل از کاشت و پرورش گل نسترن در فضای باز از سال سوم شروع می شود که برای سال سوم حدود ۳۰ میلیون تومان و سال های چهارم ۳۵ تا ۴۰ میلیون و سالهای پنجم به بعد می توان سالانه ۷۰ میلیون سود خالص را انتظار داشت.

مطالعه:
طرح توجیهی پرورش گل محمدی سال 98 (DOC.PDF) و آموزش کاشت دیم

تعداد و فاصله کاشت گل نسترن در یک هکتار

در هر هکتار(۱۰٫۰۰۰ متر) با فاصله ۵*۵ می توان ۴۰۰ بوته نسترن کاشت و در ۲ هکتار ۸۰۰ بوته نهال در ۱۰۰۰ متر مربع می توان ۴۰ اصله نهال کاشت. این میزان فاصله برای بهره وری و بازخورد مناسب لازم است.

رشد بهینه گل نسترن(آب و هوا و خاک)

گل نسترن با اینکه در شرایط مختلف اقلیمی قابل کاشت است اما شرایط ایده آل آن در آب و هوای سردسیری(۲۰ تا ۳۵ درجه مثل شیراز) و در خاکهای رس، لومی و شنی می باشد. در سنگهای کوهپایه ای و کویر که امکان تغذیه برای گیاه نیست، ریسک کاشت این گیاه بالا و تقریباً غیر ممکن بنظر می رسد. زمینی که حاصلخیزی خوبی ندارد بهتر است قبل از کاشت، با کود حیوانی آن را تقویت کرد.

کاشت این بوته در برخی شهرهای استان خوزستان مثل اهواز که گرما تا ۵۶ درجه هم میرسد، امکان پذیر نخواهد بود.

مطالعه:
طرح توجیهی استخراج ارز دیجیتال ۹۸(ماینینگ بیت کوین Bitcoin)

نحوه کاشت نهال و تکثیر گل نسترن

بوته های نهال نسترن را در چاله هایی با عمق ۵۰ سانتیمتر و طول و عرض ۶۰ سانتیمتر بکارید و آبدهی کنید. برای تکثیر و ازدیاد این گل می توان از طرق قلمه و بذر آن اقدام نمود.

نیاز آبی گل نسترن

گل نسترن هم مثل گل محمدی نیاز به آبیاری زیادی ندارد. در سالهای اولیه کاشت هر ۷ الی ۱۰ روز یک بار نیاز به آبیاری(آب شیرین) دارد و پس از اینکه بوته رشد مناسبی پیدا کرد، ریشه های گیاه به لایه های زیرین زمین نفوذ کرده و نیاز کمتری به آب احساس می شود. در طرح توجیهی پرورش گل نسترن هزینه آب نیز بررسی شده است.

از آب فاضلاب و دریا(بعلت شوری زیاد) نمی توان استفاده کرد.

زمان کاشت گل نسترن

زمان کاشت گل نسترن در شرایط آب و هوایی ایده آل، بهمن ماه می باشد و در مناطق سردسیر در اوایل بهار و در مناطق دیگر بهترین زمان فصل پاییز می باشد.

آفت بوته گل نسترن

مهمترین آفت سوسک شاخک بلند رزاسه می باشد.

زمان برداشت میوه گل نسترن

زمان مناسب برای برداشت میوه گل نسترن هنگامی است که میوه به رنگ قرمز براق و سفت شده باشد.

گل نسترن را کجا بفروشیم؟(بازار فروش)

بازگشت مردم به طب سنتی و درمان های طب سنتی را همه ما قبول داریم. روند استقبال عموم جامعه از عرقیات سنتی و در کل هر چیزی که منشأ گیاهی و درمانی طبیعی داشته باشد، رو به افزایش است. به مراتب وقتی استقبال مردم خوب باشد، بازار فروش نیز داغ خواهد بود.
برای کسب درآمد از گل نسترن می توان کارگاه عرق گیری را شخصاً راه اندازی کرد و محصول نسترن را عرق گیری و به فروش رساند(بازار عرق نسترن از گل تر نسترن داغ تر است).

ولی در صورتی که توان و سرمایه کافی برای فرآوری ندارید می توانید همان گل تر نسترن را به کارگاه های عرق گیری که تعداد آنها هم کم نیست، بفروشید.

قیمت هر کیلو گل تر نسترن

قیمت هر کیلو گل تر نسترن حدوداً بین ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان می باشد. البته قیمت دقیق این محصول به عوامل متعددی مثل میزان عرضه و تقاضا و کیفیت گل بستگی دارد.

طرح توجیهی پرورش گل نسترن سال ۹۸ بزودی نگارش و در همین جا قابل دانلود خواهد بود.

میوه نسترن چیست؟

به نقل از ویکی پدیا؛ قوزه (میوه) نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده می‌شود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار می‌برند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود.

در طبّ سنتی ایران مورد توجه خاصی است. برای مثال، خواص زیر برای عرق نسترن ذکر شده‌است:

  • تقویت‌کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی
  • برطرف‌کننده عوارض کمبود ویتامین ث
  • درمان ورم کلیه
  • درد معده و اسهال
  • دفع سنگ کیسه صفرا
  • رفع بی خوابی

در منطقه ارسباران آش نسترن غذایی محبوب است. نسترن وحشی را خیس کرده بعد از سه روز از آبکش رد می‌کنند. آب آبکش شده را جوشانده و کفّ آن را می‌گیرند. بعد برنج را اضافه می‌کنند. بعد از اینکه برنج پخت حبوبات پخته شده، میوه خشک را اضافه کرده بعد از یک ربع ساعت رشته و روغن را اضافه می‌کنند. وقتی که رشته پخت، آش آماده است. 

میوه گل نسترن دارای ویتامین C ترکیبی از آسکوربیک اسید و هیدرو اسکوربیک اسید است ویتامین C میوه خشک شده که در بازار هست به مرور زمان از بین می‌رود پس حتما این میوه را تازه مصرف نمایید تا ویتامین C زیادی وارد بدنتان شود.

این گیاه دارای ویتامین‌های A1، B1، B2، B3 و K می‌باشد چای میوه گل نسترن برای بیماری‌های عفونی بسیار مفید است .

میوه گل نسترن هیچ عوارض خاصی ندارد و تا الان هیچ گزارشی دراین مورد در جهان کسی دریافت نکرده‌است افرادی که بیماری تنفسی دارند شاید آلرژی برای این افراد ایجاد نماید. 

مهمترین خواص این میوه مسکن درد، درمان اسهال، ملین و ضد یبوست،مقوی اعصاب، ضد کرم، سرشار از ویتامین ث است دمنوش میوه گل نسترن برای بیماری‌های دهان و لثه بسیار مفید است .

بهتر است از میوه گل نسترن مربا تهیه نموده و افرادی که یبوست دارند در وعده‌های صبحانه از این مربا استفاده نمایند. اطلاعات بیشتر درباره میوه گل نسترن در سایت ویکی پدیا مطالعه نمایید.

مطالعه:
طرح توجیهی پرورش بز سانن ۹۸ +آموزش ۰تا۱۰۰

محتویات طرح توجیهی پرورش گل نسترن

[تعداد رای دهندگان: 5 میانگین امتیازات: 4.6]

برچسب ها

علی حاجی پور

مَنْ أَكَلَ مِنْ كَدِّ یَدِهِ كَانَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ فِی عِدَادِ الْأَنْبِیَاءِ وَ یَأْخُذُ ثَوَابَ الْأَنْبِیَاءِ ؛ اگر كسی با دستش كار كند و روزی بخورد ، در روز قیامت در زمره و گروه انبیا است و خدا ثواب انبیا را به او می دهدَ» بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 100 ، ص 10 ، ح 42

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن