کارآفرینیکاشت پالونیا

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا (pdf.doc)سال 98 + آموزش کاشت

دانلود طرح توجیهی کاشت پالونیا

با دانلود و مطالعه طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا با دو فرمت pdf , doc سال 98 خواهید دید که چگونه سرمایه میلیونی شما در کمتر از 5 سال میلیاردی خواهد شد. بسته آموزش کاشت پالونیا هم موجوده که شما را برای این کسب و کار پرسود آماده می کنه. 


ما اینجا هستم تا در مورد توجیه پذیری طرح کاشت درخت پالونیا با شما صحبت کنیم. به شما خواهیم گفت که چگونه می توان در کمتر از 5 سال سرمایه میلیاردی به جیب بزنید.

دانلود طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا (pdf.doc)سال 98 + آموزش کاشت


نزدیک به ۱۰ سال است که درخت پالونیا وارد کشور شده و در استان گلستان و در این اواخر در برخی استانها هم کاشته می شود. درخت پالونیا Paulownia tomentosa به خانواده Paulowniaceae تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است.

پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی نسبتا سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود. از نام‌های انگلیسی این گیاه می توان به empress tree, princess tree ,foxglove tree اشاره کرد.

این درخت به دلیل گل های بسیار زیبا و خوشه مانندی که دارد، جزء درختان زینتی به شمار می آید و به وفور در پارک‌ها و باغ‌ها کاشته می‌شود و جایزه انجمن شایستگی باغ انگلستان را از آن خود کرده است. این گیاه دارای ریشه‌هایی قوی است و به همین دلیل به عنوان گیاهی مهاجم شناخته می‌شود.


محتویات طرح توجیهی پائولونیا نگارش مهر ۹۸ و پکیج آموزشی کاشت درخت پالونیا آپدیت شهریور ۹۸ را مطالعه کنید.


آنچه در ادامه می خوانید...

خلاصه طرح توجیهی پالونیا

عنوان فعالیت: کاشت درخت پالونیا
سرمایه ثابت طرح : 2240 میلیون ریال
سرمایه گذاری کل طرح : 2307 میلیون ریال
میزان زمین طرح : 1 هکتار
مدت برگشت سرمایه :

2 ماه پس از اولین برداشت چوب در دوره ای ۵ ساله

سود در سال مبنا 

1 میلیارد و پانصد و چهل و پنج میلیون تومان


محتویات طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا 

این طرح توجیهی شامل چه مواردی می باشد؟ 💡 

بخش اول: شناسنامه طرح

بخش دوم: خلاصه گزارش

بخش سوم: مدیریت و اجرایی

 • معرفی محصول
 • بازار هدف و مشتریان
 • پیش بینی فروش محصول

بخش چهارم: توصیف کسب و کار

 • چشم انداز
 • مأموریت
 • مشخصات کلی کسب و کار

بخش پنجم: محصول و هدف از اجرای طرح

بخش ششم: برنامه بازاریابی

بخش هفتم: برنامه ریزی مالی طرح

✅ هزینه زمین

✅ هزینه تأسیسات

✅ هزینه های قبل از بهره برداری

✅ سرمایه گذاری ثابت

✅ هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی

✅ سرمایه اولیه

✅ هزینه های جاری

✅ حقوق و دستمزد

✅ نگهداری و استهلاک 

✅ مشخصات زمین

✅ جدول هزینه و سود

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی پالونیا (مهر 98)

اطلاعات بیشتر درباره طرح توجیهی پالونیا


بهترین زمان کاشت پالونیا

درخت پالونیا (سریعترین درخت در حال رشد جهان است). بهترین زمان برای کاشت درخت پائولانیا تا حدودی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. اگر منطقه شما دارای زمستان های گرم بدون دمای یخ زده باشد، می توانید هر زمان در طول دوره ی خفته خود، از پاییز تا اواخر پاییز تا زمستان و به اوایل بهار،کاشته شود. در مناطقی که در طول زمستان فرسوده می شوند، بهتر است که در اواخر زمستان درخت جدیدی بکار ببریم؛ برای مثال در اواخر اسفندماه یا اوایل فروردین، زمانی که خاک می تواند کار کند، اما قبل از اینکه جوانه های شکوفا و سبز شوند.


مشخصات ظاهری درخت پالونیا

این گیاه دارای برگ‌های پهن و بسیار بزرگ به طول ۳۰ و عرض ۲۰ سانتی متر و قلبی شکل است و همچنین برگ‌های این گیاه ۵ لوب دارد. خوشه های گل ایستاده به رنگ ارغوانی روشن با گل‌های بسیار خوشبو به رنگ سفید- آبی است که در اردیبهشت ماه ظاهر می‌شوند.


قیمت متوسط چوب پالونیا

به طور میانگین قیمت متوسط چوب درخت پالونیا(پائولونیا) حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان میباشد، توجه فرمایید که این قیمتها به جز حق گمرک، ارزش افزوده و کرایه های حمل محاسبه شده و بستگی به میزان فروش چوب در داخل و خارج از کشور دارد.


نگهداری و مراقبت از پالونیا

درختان جوان تا زمان استقرار در مکان کاشت یعنی همان حدود یک سال اول به آبیاری نسبتا منظم و خاکی مرطوب نیاز دارد، اما درختان بالغ نیازی به آبیاری کمی دارند و این درختان از رطوبت موجود در خاک به دلیل آبیاری گیاهان اطراف خود، استفاده می‌کنند و مقاومت نسبی خوبی نسبت به دوران خشکی خاک دارند.
باید گفت آبیاری بیش از اندازه به خصوص اگر خاک بافتی سنگین و زهکش ضعیف داشته باشد، از جمله دلایل ضعف رشد، زردی و ریزش برگ‌های این درخت است.


شرایط نگهداری

این گیاه شرایط مختلف خاک و انواع آن را تحمل می‌کند. درخت پالونیا فقر غذایی، اسیدیته بالا و خشکی را به خوبی تحمل می‌کند، اما بهتر است این گیاه در خاکی با زهکش خوب و رطوبت مناسب رشد کند. خشکی خاک بخصوص در مراحل اولیه رویش موجب ضعیف شدن گیاه می‌شود. این درخت در خاک‌های اسیدی و قلیایی کم، بهتر رشد می‌کند.


پیشنهاد به مطالعه: آموزش ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی


کاربردهای چوب پالونیا

چوب و تنه این درخت در صنایع تجاری مانند ساخت مبلمان، تخته لایه، کبریت، کاغذ، کارتن، هواپیما، ادوات موسیقی استفاده می‌شود. همچنین از برگ‌ها و گل‌های پالونیا در تولید کمپوست و تغذیه دام استفاده و انواع ترکیبات دارویی از آن استخراج می‌شود. یکی از کاربردهای مهم پالونیا در ایران استفاده از نهال آن برای فضای سبز شهرها است، چراکه پالونیا درختی زیبا و سرسبز است که جلوه رؤیایی به شهر می‌دهد.


کاربرد درخت پالونیا

گلهای این درخت دارای بهترین شهدها و گرده ها برای تولید عسل میباشد، گفته میشود که عسل تولید شده از این بسیار مرغوب و با کیفیت است و برای درمان بیماری تنگی نفس، بیماریهای ریوی بسیار مفید و ارزشمند است.

یکی دیگر موارد مصرف این درخت، علوفه درخت است که برای دام ها و خاک برگ مورد استفاده قرار میگیرد، برگهای این درخت حدود  ۸۹ درصد وزن خشک نیتروژن و تقویت کننده ی خاک است برای تغذیه دام ها به شدت توصیه میشود.

همچنین از شکوفه های این درخت در چای و شربت نیز استفاده میشود و بای درمان کبد و طحال و بهبود برونشیت بسیار موثر است.

با خواندن کتاب کاشت درخت پالونیا آموزش های لازم برای تکثیر این درخت را فرا بگیرید.

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا pdf


چرا باید پالونیا بکاریم؟

زیرا این درخت یکی از درختانی است که رشد سریعی دارد و یکی از بهترین درختان تولید چوب می باشد که در ایران به محبوبیت خاصی رسیده است. به واسطه ی این درخت، میتوان در مدت زمان کمی با فروش پاجوشها  یا نهال های چندماهه و یک ساله و بازاریابی آنها در سطح کشور به درآمد قابل توجهی دست یافت.
موارد سود دهی درخت پالونیا به شرح زیر می باشد.

 • علوفه
 • سرشاخه
 • چوب
 • عسل
 • خاک برگ
 • الوار

چرا باید پالونیا را به صورت نهال کوچک بکاریم؟

یکی از تصورات اشتباه در مورد کاشت پالونیا این است که باید نهال را یک ساله کاشت در صورتی که این کار کاملا اشتباه است، چون پالونیا در یک سال اول حدود ۴ متر ریشه تولید میکند و اگر این گیاه در گلخانه کشت شود موجب دردسر های زیادی از جمله همین ریشه های بلند میشود، اکثر افرادی که این درخت را کشت میکنند آشنایی زیادی در این زمینه ندارند، چون گلخانه داران مجبور به قطع و قیچی کردن ریشه ها می شوند، و این باعث میشود که به درخت آسیب فراوانی وارد شود.


۹ گونه از درخت پالونیا به شرح زیر است:
 1. فورتونی
 2. کتلپیفولیا
 3. الونگاتا
 4. کاواکامی
 5. فارگسیتا
 6. یویناتا
 7. آلبیفولیا
 8. تومنتوسا
 9. آئوستالیس

گونه های فوق از شاخه های اصلی این درخت هستند.


روش صحیح کاشت پالونیا

روش درست این است که نهالهای کوچک را در زمین موردنظر کشت کنیم و در طول سال به خوبی از نهال ها مراقبت کنیم، تا زمانی که طول درخت به ۲ متر برسد، وقتی که طول درخت به ۲ متر رسید به این معناست که پالونیا سالم و آماده برای رشد در سالهای بعد است.


خاک مناسب برای کاشت پالونیا

درخت پالونیا یکی از گونه درختی هایی که انعطاف پذیر است و در شرایط مختلف خاک رشد خوبی دارد. خاک مناسب برای کاشت پالونیا خاکی است که دارای زه کشی خوب و ماسه و خاکی سبکی باشد. توصیه میشود از خاک رس، سنگی و آغشته به آب برای کاشت این درخت استفاده نکنید، چون این درخت نمیتواند بیش از ۱ درصد شوری را تحمل کند.

پالونیا زمانی که در عمق ۱٫۵ تا ۲ متری خاک کشت شوند به رشد چشمگیری دست پیدا میکنند.


با مطالعه طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا از سردرگمی ناشی از اطلاعات و آمارهای ناقص در امان باشید.


مطالعه:
طرح توجیهی پرورش بز سانن ۹۸ +آموزش ۰تا۱۰۰

کاشت درخت پالونیا برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که سرمایه گذاری بلند مدت و پر سود را ترجیح می دهند.

کسانی که به دنبال موفقیت در بلند مدت هستند و تلاش می کنند.

افرادی که می خواهند در این شرایط بد اقتصادی بیشترین سود را کسب کنند.


ویژگی های درخت پالونیا

مقاومت در زمان کم آبی

مقاومت در مقابل خاکهای آهکی و گچی

مقاومت در مقابل به خاکهای با زه کشی بد

مقاومت در برابر دود و هوای مناطق صنعتی


مواردی که باید در کاشت پالونیا رعایت کرد:

 از کاشت این درخت در کنار دیوارها خودداری کنید.

سعی کنید در حین رشد درخت، به درستی آن را هرس کنید.

سعی کنید تا حدود ۲ -۳ متر از ایجاد شاخه به سمت اطراف جلوگیری کنید.

در محل هایی مانند لوله های آب، این درخت را کشت نکنید.

در سال اول باید در زمانهای مشخص درخت را آبیاری کرد.


فواید هرس کردن درخت پالونیا

حذف های شاخه های شکسته شده و آفت زده از درخت.

حذف شاخه های پیر و جایگزین کردن آنها با شاخه های جوان

ایجاد تعادل بین ریشه ها و ساقه.

افزایش کیفیت و اندازه محصول

شکل دادن و فرم دادن به درخت

خلوت کردن قسمت تاج از شاخه ها و برگه ها به منظور تابش نور


دمای موردنیاز برای رشد پالونیا

یکی از خصوصیت های مهم این درخت اینست که میتواند تا ۱۸- سرما را تحمل کند اما بهتر است که در آب و هوای معتدل کشت شود تا سرعت رشد آن افزایش پیدا کند.

سرمای زمستان و دیررس بهار از مهمترین عواملی است که به درخت آسیب وارد میکند.

البته در زمانی گیاه بالغ شوند میتواند تا ۲۵- درجه نیز سرما را تحمل کند.


آیا پالونیا به نور آفتاب نیاز دارد؟

این گیاه به نور آفتاب علاقه مند است و درخت های جوان نمیتوانند در سایه دیگر درختها به خوبی رشد کنند، به همین دلیل باید مکان کاشت به نحوی باشد که روزانه ۶-۷ ساعت در روز به نور خورشید دسترسی داشته باشد.


نحوه کاشت نهال پالونیا

ابتدا باید چاله ای به عمق ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی متر و به قطر ۷۰ سانتی متر حفر کنیم، سپس خاک نیمه پایین چاله را که دارای هوموس نیست حذف میکنیم و به جای آن  دو کیلوگرم کود پوسیده (گاوی) و با توجه به رسی بودن خاک آن را مخلوط میکنیم و بعد باید حدود ۱۰ سانتی متر خاک نرم ریخته و نهال را روی آن گذاشته و چاله را پر کنیم.

نکته۱: بهتر است ۳۰ سانتی متر بالای چاله را با خاک معمولی بدون کود پر کنید.

نکته۲: پس از کاشت نهال، آبیاری را در همان لحظه شروع کنید.


نقش برگ های درخت پالونیا در تصفیه هوا

درخت پالونیا دارای برگ های پهن میباشد و با توجه به اینکه دارای پرزهای ریزی بر روی خود دارند میتوانند در برابر حشرات فصلی به صورت دفاعی عمل کنند همچنین این برگها توانایی مکیدن گرد وغبار را دارند و میتوانند هوای محیط اطراف خود را تصفیه کنند. جالب است بدانید با هکتار درخت پالونیا میتوان حدود ۶ کیلوگرم از گوگرد موجود در هوا را تصفیه کنند و در مناطق شلوغ و شهری نیز میتوانند تا ۸۰% آلاینده ها را تصفیه کنند.


ساخت کندوی عسل با چوب پالونیا

امروزه تعداد زیادی از کشورها مانند چین از چوب پالونیا برای ساخت کندوی عسل استفاده میکنند. دلایل این موضوع میتواند موارد زیر باشد:

چوب پالونیا توانایی این را دارد که در زمستان گرم تر و در تابستان خنک تر باشد

چوب این درخت بسیار سبک است و به راحتی میتوان آن را از جایی به جایی دیگر منتقل کرد.

کاهش دماهای مطلق میتواند موجب افزایش کیفیت و تولید عسب شود.

درخت پالونیا حدود ۲ ماه از سال دارای گلهای بسیار معطر و دارای شهد با کیفیت است و این باعث بالارفتن کیفیت و شفافیت عسل میشود.

توجه: با دانلود طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا pdf میتوانید از میزان سود در تولید عسل آگاه شوید.


زغال چوب پالونیا

یکی دیگر محصولات این درخت زغال پالونیا است و چون پالونیا خاصیتی ضد آتش دارد که زمانی که در کوره قرار میگیرد میتوان از این چوب زغالی با کیفیت بالا تولید کرد.


ویژگی های زغال چوب پالونیا

به راحتی آتش میگیرد.

حرارت بالایی دارد.

بدون هیچ بو و گاز است.

باعث ایجاد دود نمیشود.

به راحتی خاموش نمیشود و بدون باد زدن هم روشن میماند.

کیفیت بالا این زغال باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند.


کاشت پالونیا به همراه دیگر محصولات زراعی

یکی از خصوصیت های مهم پالونیا این است که میتوان همراه با محصولات دیگر مانند گندم، ذرت، جو، لوبیا، پنبه و گیاهان دارویی کشت شود که با این روش میتوان درآمد خود را دو برابر کرد. این روش بسیار جواب میدهد و در حال حاضر در چین، ژاپن، آمریکا، استرالیا و دیگر کشورها از این روش بهره میبرند.

این روش کمک بسیاری به محافظت در برابر آسیب های طبیعی مانند طوفان شن، باد های گرم و خشکسالی میکند.

همانطور که بالا گفته شد از این درخت میتوان محصولات زیادی تولید کرد، همچنین برگها و گلهای این درخت دارای مقدار زیادی نیتروژن هستند (حدود ۲۰%) که با ریزش به خاک برمیگردند و این باعث افزایش قوت خاک شده و تبدیل به کودی با ارزش بالا میشوند.


آیا درخت پالونیا میتواند کمکی به آب و هوای تهران کند؟

آفتی به نام سفید بالک که هر ساله با گرم شدن هوای تهران مزاحمت هایی زیادی برای مردم تهران ایجاد میکند.

با استفاده از درخت پالونیا که درختی مشهور به قاتل آفت سفید بالک است میتوان این مشکل را حل کرد.

هر ساله شهرداری تهران برای از بین بردن این مگس ها بایستی درختان را شستشو میداد و از امسال قرار است برای جلوگیری از این مشکل، درخت پالونیا را در نقاط مختلف تهران کشت کنند تا با این آفت مبارزه کنند.


پکیج طلایی درخت پالونیا شامل چه مواردی می باشد؟

راهنمای کاشت درخت پالونیا

برای کاشت این درخت سودده ابتدا بایستی از فایل راهنمای آن جهت یادگیری مفاهیم اولیه ی شروع به کار استفاده کرد. این راهنما بصورت فایل pdf در پکیج قرار گرفته است تا بتوانید کار خود را با آگاهی بیشتر استارت بزنید.


کتاب آموزشی پالونیا

در این کتاب آموزشی تمامی مراحلی که باعث پیشرفت در این کسب و کار می شود را بصورت تخصصی آموزش می دهد.
این کتاب آموزشی به چه مواردی پرداخته است؟

✅ انواع روشهای تولید و تکثیر

✅ انواع روش ها و شیوه های کاشت

✅ بررسی مناطق قابل کشت

✅ چگونگی مراقبت از درختان

✅ مدیریت و برنامه ریزی

✅ مبارزه با بیماری ها

✅ کشت با دیگر محصولات ( چای، غلات، پنبه و دیگر درختان )

پکیج آموزش کاشت تا برداشت پالونیا


برای مشاهده محتویات طرح توجیهی پالونیا کلیک کنید


خرید و دانلود فوری طرح توجیهی پالونیا (مهر 98)

[تعداد رای دهندگان: 13 میانگین امتیازات: 4]

منبع
کارآفرینی و خوداشتغالی
برچسب ها

علی حاجی پور

مَنْ أَكَلَ مِنْ كَدِّ یَدِهِ كَانَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ فِی عِدَادِ الْأَنْبِیَاءِ وَ یَأْخُذُ ثَوَابَ الْأَنْبِیَاءِ ؛ اگر كسی با دستش كار كند و روزی بخورد ، در روز قیامت در زمره و گروه انبیا است و خدا ثواب انبیا را به او می دهدَ» بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 100 ، ص 10 ، ح 42

‫6 نظرها

 1. سلام ممنون از شما بخاطر مطالب مفید و کاربردی. لطفاً بفرمایید آیا این درخت در منطقه هرمزگان هم قابلیت کاشت دارد؟

  1. با سلام و عرض ادب
   این درختان تا دمای ۲۴ تا ۳۳ درجه امکان رشد و نمو دارند. با توجه به اینکه دمای هوا در استان هرمزگان در تابستان به بیش از ۴۰ درجه می رسد، به قطع یقین نمیشه گفت که امکان رشد وجود دارد، مگر اینکه تجربه کاشت موفقی در این زمینه وجود داشته باشد.
   با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن