بوم گردی و گردشگریکارآفرینی

دانلود doc و pdf طرح توجیهی بوم گردی (سال ۹۸)

طرح توجیهی گردشگری و بوم گردی

با دانلود doc و pdf طرح توجیهی بوم گردی که در سال ۹۸ تدوین شده می توانید از هزینه ها و درآمد طرح اقامتگاه بوم گردی مطلع شوید و کسب و کار خود را با آگاهی راه اندازی کنید.

این طرح توجیهی بصورت doc و قابل ویرایش بوده که می توانید نام و اطلاعات خود را در آن قرار داده و برای دریافت وام از آن استفاده کنید.

برای طراحی، راه اندازی و احداث یک اقامتگاه بوم گردی نیاز به اطلاعات جامعی همچون؛ شرایط احداث اقامتگاه بوم گردی و گردشگری، ضوابط اقامتگاه طبیعت گردی، شرایط وام بوم گردی و میزان درآمد اقامتگاه گردشگری روستایی ( بوم گردی ) خواهید داشت.

برای دریافت فایل قابل ویرایش فرودین ماه سال ۹۸ کلیک کنید.

برای خرید طرح توجیهی عجله بخرج ندهید. شما باید شناخت کافی از طرح توجیهی و محتویات آن داشته باشید تا پس از مطالعه دچار سردرگمی نشوید.

📌 محتویات طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی یا گردشگری روستایی ؛

 1. توضیحات مفصل در رابطه با اقامتگاه بوم گردی
 2. الزامات و شرایط عمومی اقامتگاه بوم گردی
 3. معرفی کامل طرح احداث اقامتگاه بوم گردی
 4. سابقه طرح اقامتگاه بوم گردی و گردشگری
 5. مکان اجرای طرح
 6. مجوز تاسیس
 7. توسعه بوم گردی و آینده این کسب و کار
 8. انواع اقامتگاه بوم گردی
 9. حمایت ها و مشوق های مالی برای احداث اقامتگاه بوم گردی
 10. میزان سرمایه گذاری مورد نیاز
 11. درآمد مورد انتظار از این کسب و کار
 12. بررسی فنی طرح
 13. زمین مورد نیاز
 14. هزینه های مورد نیاز ساختمان سازی و محوطه سازی
 15. ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز
 16. تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز
 17. هزینه های مربوط به مواد اولیه(مثل:برنج، گوشت، مرغ، نوشیدنی، سالاد و …)
 18. هزینه های حقوق و دستمزد و تعداد کارکنان
 19. برآورد هزینه های ثابت و متغیر
 20. سرمایه گذاری ثابت
 21. سرمایه در گردش
 22. میزان تسهیلات مورد نیاز
 23. هزینه های جاری
 24. میزان درآمد حاصل از فروش محصولات و خدمات
 25. محاسبه نقطه سربسر
 26. پیش بینی مالی طرح
 27. محاسبه نرخ بازگشت سرمایه
 28. دوره برگشت سرمایه
 29. و …
برای دریافت فایل doc قابل ویرایش کلیک کنید دریافت فایل pdf

این طرح کامل و جامع می باشد. پس از مطالعه این طرح توجیهی سوال دیگری غیر از زمان شروع فعالیت نخواهید داشت.

✅ما اینجا هستیم تا بتوانیم شما را برای راه اندازی یک کسب و کار پرسود و عالی راهنمایی کنیم.

⛔ توصیه می شود قبل از اقدام به خرید طرح توجیهی، توضیحات مختصری که درباره این کسب و کار مطرح نموده ایم را به دقت مطالعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی به شیوه ای از محل اسکان مسافر گفته می شود و برخلاف هتل ها دارای ویژگی خاص محیطی هستند. این اقامتگاه ها در خانه های قدیمی بازسازی شده و یا خانه هایی با طرح سنتی که برای همین منظور ساخته می شوند، برپا می شوند. در این گونه اقامتگاهها، با توجه به ویژگی ها و امکانات محلی همان منطقه به مسافران خدمات می دهند.

اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری محلی در محیط های طبیعی با رعایت بالاترین سطوح ممکن مقررات زیست محیطی و سازگار با محیط زیست و معماری همان منطقه احداث می شوند و ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی، زمینه حضور و اقامت طبیعت گردان را با بالاترین کیفیت در محیط های طبیعی فراهم می کند.

در این گونه اقامتگاه ها، مسافران از غذای سنتی، اتاق خواب تزیین شده سنتی، رختخواب سنتی و در جهت آشنایی با فرهنگ بومی و طبیعت همان منطقه اقامت می کنند.

مجوز تاسیس اقامتگاه بوم گردی

در حال حاضر برای تاسیس اقامتگاه بوم گردی باید به کمیته طبیعت گردی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مراجعه نمود.

مکان اجرای طرح گردشگری

روستاها و مناطق نمونه گردشگری، کویرها و مناطق جنگلی و همه روستاهای کشور که دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و رفاهی می باشند گزینه مناسبی برای راه اندازی اقامت بوم گردی می باشند.

هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی

هزینه های اجرایی پروژه بر اساس ریز هزینه های خرید زمین، هزینه اجرایی ساختمان و محوطه سازی، هزینه تجهیزات و .. برآورد گردید. کل هزینه های پروژه از صفر تا صد و برای بهره برداری کامل یک اقامتگاه لوکس حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد میگردد.

سرمایه گذاری مورد نیاز و درآمد طرح گردشگری

برای راه اندازی یک واحد اقامتی با پنج اتاق حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان کافی می باشد. البته هزینه مربوط به مکان با توجه به اینکه در روستاهای مختلف، متفاوت می باشد منظور نشده است که می توان برای سالهای اول بصورت استیجاری در نظر گرفت. این سرمایه صرف آماده سازی واحد و خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز، تبلیغات و سرمایه در گردش ماه های اول می باشد.

تفاوت اقامتگاه بوم گردی با هتل و مهمانپذیر

اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری، ساختار محیطی بوم‌گرا، ساختار مالکیت و مدیریت خانوادگی و مشارکت جامعه بومی و در نهایت داشتن ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری، که ارکان و هسته‌های اصلی یک اقامتگاه است، آن را از دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز می‌کنند.

ساختار اقامتگاه بومی محلی طبیعت گردی

در واقع اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری ( طبیعت گردی)، ساختار محیطی بوم‌گرا، ساختار مالکیت و مدیریت خانوادگی و مشارکت جامعه بومی و در نهایت داشتن ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری، که ارکان و هسته‌های اصلی یک اقامتگاه است، آن را از دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز می‌کنند.

طرح توجیهی احداث اقامتگاه بومی

در راستای ترویج فرهنگ گردشگری و خدمات گردشگری بومی، طرح توجیهی احداث اقامتگاه های محلی گردشگری تدوین و برای استفاده علاقه مندان این حوزه از کسب و کار ارایه شده است. این طرح توجیهی کامل، متناسب با قیمت های سال ۱۳۹۷ و در دو قالب pdf و نسخه قابل ویرایش word موجود است. برای دانلود doc و pdf طرح توجیهی بوم گردی (۹۷) می توانید ابتدا هزینه آن را پرداخت کرده سپس لینک دانلود برای شما نمایان خواهد شد. شما میتوانید از ریز هزینه ها و درآمدها، مدت برگشت سرمایه، میزان سرمایه مورد نیاز و … اطلاع یابید.

الزامات و شرایط عمومی اقامتگاه های بوم گردی
 • کلیه اقامتگاه‌های بوم گردی ضمن رعایت اصول فنی و مهندسی که تضمین کننده ایمنی ساکنان ساختمان ها هستند، با استفاده از مصالح بومی و با بهره بردن از حداکثر دانش بومی و هماهنگ با محیط طبیعی و فرهنگی پیرامون خود احداث شده و در طی مدت بهره برداری و توسعه اقامت گاه این شرایط بایستی تداوم داشته باشد.
 • طراحی داخلی و خارجی کلیه اقامتگاه های بوم گردی باید با رویکرد بهره برداری از مبلمان و تجهیزات سنتی و بومی صورت گرفته تا ضمن تأمین رفاه برای گردشگران، فرصت آشنایی و درک فرهنگی منطقه فراهم شود.
 • در کلیه اقامتگاه های بوم گردی طرح های مشخصی در خصوص مدیریت و بازیافت پسماندها و استفاده بهینه از پسابها به اجرا در آیند، وجود اقامتگاه های بوم گردی نباید در هیج شرایطی به آلودگی زیست محیطی بستر پیرامون خود منتهی شود.
 • کلیه شیرآلات اقامتگاه های بوم گردی باید از انواعی انتخاب شود که کاهش مصرف آب را به دنبال داشته باشند.
 • نورپردازی اقامت گاه های بوم گردی باید ضمن تامین روشنایی مورد نیاز گردشگران، حداکثر صرفه جویی در مصرف انرژی داشته و حداقل آلودگی نوری را در منطقه ایجاد نماید.
 • سیستم گرمایش و سرمایش اقامتگاه های بوم گردی باید ضمن تأمین رفاه مسافران حداقل تاثیر منفی را بر محیط زیست منطقه داشته باشد و با رعایت اصول معماری بومی و دانش فنی روز، میزان نشت حرارتی در اقامت گاه های بوم گردی به کمترین حد ممکن برسد.
 • استفاده از پوشاک بومی ضمن رعایت اصول بهداشتی و ایمنی برای کلیه کارمندان اقامتگاه های بوم گردی و همچنین رعایت اصول بهداشتی و پاکیزگی کلیه فضاهای اقامتگاه های بوم گردی براساس استاندارد های و ضوابط الزامی است.
 • کلیه اقامت گاه های بوم گردی موظفند ضمن رعایت ذائقه گردشگران، خوراک و نوشیدنی‌های بومی را با استفاده از سفره آرایی بومی و رعایت اصول بهداشتی به گردشگران ارائه نمایند.
 • حضور راهنمایان و بلدهای محلی و فراهم نمودن فرصت بازدیدی از سیمای طبیعی و بستر فرهنگی پیرامون اقامتگاه های بوم گردی توسط راهنمایان مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کلیه اقامتگاه های بوم گردی الزامی است.
 • با توجه به قرار گرفتن اقامتگاه‌های بوم گردی در محیط های طبیعی و به دور از مراکز امدادی، ضروری است کلیه اقامتگاه های ضمن شناسایی مخاطرات و حوادث مرتبط با فعالیت خود و ارائه آن به مراجع صدور مجوز طی گزارشاتی که هر دو سال یک بار مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، اقدامات لازم را در خصوص مدیریت حوادث در محدوده جغرافیایی فعالیت خود(از جمله تعامل با نهادهای محلی امدادی، تأمین تجهیزات امدادی در حد نیاز و مطابق گزارش مذکور و…) به انجام برسانند و همجنین کارمندن ملزم به اخذ گواهینامه معتبر کمک های اولیه و امداد از مراجع ذیصلاح هستند.
 • آگاهی و پایبندی گردشگران به هنجارهای جامعه میزبان در کلیه اقامتگاه های بوم گردی

   

  در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی به نسخه جدید بروزرسانی شد.

در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی به نسخه جدید بروزرسانی شد.

این طرح توجیهی در فروردین ۹۸ نگارش شده است و تمامی قیمت های آن براساس قیمت های سال ۹۸ می باشد.

خلاصه طرح گردشگری و بوم گردی:

۱-عنوان فعالیت: مجتمع تفریحی و گردشگری بوم گردی
۲-ظرفیت : ۶۵۰۰ نفر در سال در بخش های مختلف
۳-مجری طرح: مجتمع بوم گردی
۴-محل اجرا : شهرستان
۵-اشتغال طرح : ۷ نفر
۶-سرمایه ثابت طرح : ۸۲۰۳٫۰۲ میلیون ریال
۷-سرمایه گذاری کل طرح : ۸۶۴۸٫۵۶ میلیون ریال
۸-میزان زمین طرح : ۳۵۰۰ متر مربع
۹-میزان زمین بنا : ۱۵۸ متر
۱۰-میزان تسهیلات مورد نیاز : ۱۰۰ میلیون ریال
۱۱-نوع تسهیلات : وام ۶%
۱۲-مدت برگشت سرمایه : سال ۲٫۹۰
   

منبع: طرح توجیه اقتصادی

[تعداد رای دهندگان: 3 میانگین امتیازات: 5]

برچسب ها

علی حاجی پور

مَنْ أَكَلَ مِنْ كَدِّ یَدِهِ كَانَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ فِی عِدَادِ الْأَنْبِیَاءِ وَ یَأْخُذُ ثَوَابَ الْأَنْبِیَاءِ ؛ اگر كسی با دستش كار كند و روزی بخورد ، در روز قیامت در زمره و گروه انبیا است و خدا ثواب انبیا را به او می دهدَ» بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 100 ، ص 10 ، ح 42

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن